ساختار عایق الاستومری صوتی و کاربرد های آن

یکی از انواع عایق الاستومری، عایق الاستومری صوتی است. این نوع از عایق الاستومری جزو یکی از مشهورترین عایق‌ها حساب می‌شود. ساختار عایق الاستومری صوتی از فوم پلاستیکی با ساختار سلول بسته است. یکی از ویژگی های عایق الاستومری صوتی آن است که در مقابل امواج صوتی بسیار مقاوم است.

این ویژگی باعث شده است که از آن به عنوان عایق الاستومری صوتی مناسب استفاده کرد و جای عایق های صوتی سنتی را به سرعت گرفت. این نوع از عایق الاستومری به صورت پشت چسب دار نیز ساخته می‌شود تا در زمان نصب و اجرا راحت تر عایق کاری شود و سرعت کار بیشتر شود.

بنابراین عایق الاستومری در هر نوعی کاربرد های خاص خود را دارند و توانسته به سرعت مورد پسند همگان قرار بگیرند. عایق الاستومری صوتی نیز به دلیل داشتن ویژگی های برتری که نسبت به سایر عایق‌های صوتی توانسته در بازار حرف اول را بزند و مورد پسند مهندسان قرار گیرد.

 

درباره عایق الاستومری صوتی و کاربرد آن

ممکن است شما در فضایی قرار داشته باشید که به شدت در معرض آلودگی صوتی است و بسیار آزار دهنده است. تنها راهی که وجود دارد تا شما از شر آلودگی صوتی خلاص شوید این است که از عایق الاستومری صوتی استفاده کنید.

در مکان هایی که ضریب انتقال صدا بسیار زیاد است و فضا دچار آلودگی صوتی شده است، استفاده از عایق الاستومری بسیار مؤثر است. بنابراین اگر در چنین شرایطی قرار دارید بهتر است هرچه سریع‌تر برای خرید و نصب عایق الاستومری صوتی اقدام کنید.

برخلاف تصور بسیاری از افراد که گمان می‌کنند که از عایق الاستومری صوتی فقط در استدیوم های ضبط صدا و موسیقی  استفاده می‌شود، باید گفت که اینطور نیست بلکه عایق الاستومری صوتی در مکان های زیادی کاربرد دارد.

یکی از مواردی که از عایق الاستومری صوتی استفاده می‌شود استدیوم های ضبط صدا هستند.  این عایق‌ها در هر موارد دیگری که نیاز به عایق صوتی دارند و بسیار در معرض آلودگی‌های صوتی قرار دارند، کاربرد دارد.

 

 

بنابراین اگر در فضای کار یا خانه ی شما آلودگی صوتی زیاد است می‌توانید از عایق الاستومری صوتی استفاده کنید و به این فکر نکنید که این عایق‌ها فقط در استدیوم های ضبط صدا و موسیقی می‌توان استفاده کرد.

این عایق به دلیل موادی که در ساختارش به‌کاررفته در برابر صوت و صدا بسیار مقاوم است و امواج صوتی را به هیچ عنوان از خود عبور نمی‌دهد. بنابراین می‌توانید با خیال راحت در هر مکانی که آلودگی صوتی در آن زیاد است نصب کنید. همان‌طور که گفته شد برای سهولت نصب عایق الاستومری صوتی مدل پشت چسب دار آن نیز تولید می‌شود و می‌توان با استفاده از سرعت کار بیشتر کرد.

بنابراین می‌توان بخش های اداری و خانگی را نیز جزو مواردی که می‌توان از عایق الاستومری صوتی استفاده کنند نام برد. طبق آخرین تحقیقاتی که روی مکان هایی از عایق الاستومری صوتی استفاده شده با مکان هایی که از عایق الاستومری صوتی استفاده نشده است انجام شده است؛ متوجه شده‌اند که در مکان هایی که از عایق الاستومری صوتی استفاده شده، 80 % از مصرف انرژی کاهش‌یافته است.

بنابراین می‌توان گفت که علاوه بر عایق بودن این نوع عایق الاستومری در برابر صدا، استفاده از آنها باعث می‌شود در مصرف انرژی نیز صرفه جویی شود. بنابراین با استفاده از عایق الاستومری صوتی یک تیر دو نشان می‌زنید؛ زیرا مکانی که قرار است از آن استفاده کنید را هم در برابر امواج صوتی مقاوم می‌کنید و هم مصرف انرژی را کاهش می‌دهید.

در هنگام خرید عایق الاستومری صوتی حواستان باشد که از شرکت معتبر خریداری کنید و در صورتی که قصد دارید کار نصب را راحت تر کنید می‌توانید نوع پشت چسب دار آن را استفاده کنید.

منبع: عایق الاستومری

دسته ها: مقالات

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.